Dwutygodniowe zajęcia prowadził niezależny realizator filmowy i telewizyjny, publicysta i pedagog Piotr Struczyk, który pokazywał młodym ludziom jakie są etapy powstawania filmu i jak się je nagrywa. Organizował ćwiczenia z reżyserii i uczył wystąpień przed kamerą. Dzieci wcielały się w role samodzielnych operatorów kamer, scenarzystów, dźwiękowców, aktorów, statystów, montażystów oraz innych osób związanych z przygotowaniem materiału filmowego. Podczas niedzielnego podsumowania młodzi filmowcy pokazali premierowo dwie fabularne historie - "Zbyt trudne sprawy: Pościg za książką" i "Podręcznikowe zabójstwo" oraz relację z zajęć, które odbywały się w ramach "Ferii w bibliotece".
Placówka w Gręzówce zorganizowała również warsztaty rzeźbiarskie i wykonywania pisanek metodą batikową, które poprowadzili członkowie Stowarzyszenie Artystów i Twórców Gminy Łuków.
W programie ferii były także zajęcia plastyczne poświęcone sztuce origami z wykonywaniem papierowych dinozaurów oraz formowania balonów i robienia pisanek metodą karczochową. Ponadto dzieci szyły zabawki i poduszki, a także brały udział w maratonach filmowych, turniejach gier planszowych i zabawach sprawdzających wiedzę z różnych tematów.
(fot. organizatorzy)