Poniedzialek, 17 Czerwca 2019

Informacje

Urząd Gminy Hrubieszów
ul. Bolesława Prusa 8,
22-500 Hrubieszów
tel (84) 696-26-81
tel (84) 696-20-25
fax (84) 696-27-94
https://www.hrubieszow-gmina.pl
sekretariat@hrubieszow-gmina.pl
Newsletter

Gmina Hrubieszów: Przyjaźni ekonomii społecznej

2019-03-21 13:31:50

Gmina Hrubieszów ma podwójną reprezentację wśród laureatów konkursu Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie. Gmina otrzymała tytuł "Jednostki samorządu terytorialnego przyjaznej ekonomii społecznej", a kierownik miejscowego ośrodka pomocy społecznej Danuta Gerynowicz została "Samorządowcem przyjaznym ekonomii społecznej".

Gmina Hrubieszów została doceniona m.in. za inicjatywę utworzenia Centrum Integracji Społecznej w Mienianach, które powstało prawie 6 lat temu na bazie byłego biurowca PGR. Wprawdzie nie jest ono jednostką organizacyjną samorządu, ale to właśnie samorządowcy powołali Stowarzyszenie "Przystań", które zajęło się organizacją CIS, działającego na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym i zawodowym. Jego stałym partnerem jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Hrubieszowie, a samorząd oferuje CIS i stowarzyszeniu na przykład pomoc administracyjną, prawną, lokalową, czy doradczą.

Ogromne zaangażowanie w powstanie centrum wykazała kierownik GOPS Danuta Gerynowicz, która, jako pierwsza widziała potrzebę stworzenia miejsca do aktywizacji i reintegracji osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. To ona do dzisiaj wspiera CIS służąc mu swoim doświadczeniem i wiedzą, łącząc jednocześnie pracę GOPS z misją centrum.

smokedsystem
© 2009-2019 ias24.eu.