Środa, 15 Lipca 2020

Informacje

Urząd Gminy Hrubieszów
ul. Bolesława Prusa 8,
22-500 Hrubieszów
tel (84) 696-26-81
tel (84) 696-20-25
fax (84) 696-27-94
https://www.hrubieszow-gmina.pl
sekretariat@hrubieszow-gmina.pl
Newsletter

Gmina Hrubieszów: Po konkursie inicjatyw kulturalnych

2019-08-02 17:54:30

Tkanie, taniec, teatr, a może... szydełkowanie? To tylko wybrane propozycje zgłoszone przez mieszkańców gminy Hrubieszów w konkursie inicjatyw społeczno-kulturalnych. W ramach projektu "Wschodnia strona animacji" szanse na realizację ma 7 inicjatyw, które już zostały wyselekcjonowane.

Na konkurs wpłynęło 14 propozycji, ale zgodnie z zasadami, wyznaczonymi przez Narodowe Centrum Kultury, które dofinansowuje projekt "Wschodnia strona animacji", zrealizowanych może być tylko 7. Dlatego autorzy pomysłu z Gminnego Ośrodka Kultury w Wołajowicach zaprosili wszystkich autorów zgłoszonych pomysłów, by sami dokonali wyboru.

Będą to: warsztaty tworzenia lalek, które zostaną wykorzystane w teatrze kukiełkowym, zajęcia "Tkanie na spontanie. Wczoraj, dziś i jutro", połączone z pokazem zdobytych umiejętności, warsztaty "Bo ja tańczyć chcę" zakończone imprezą taneczną i zajęcia z przygotowywania kostiumów w ramach inicjatywy "Międzypokoleniowe potyczki teatralne", których finalnym efektem będzie przedstawienie dla mieszkańców gminy. Na liście wybranych propozycji są również: cykliczne spotkania ze sztuką "Słowem i nutą" z udziałem lokalnych twórców, cykl warsztatów kreatywno-kulturalnych z szydełkowania, malarstwa, tworzenia mydełek i świec oraz widowisko teatralne "Wrócimy do przeszłości" przygotowane przez klub seniora, a nawiązujące do dawnego obrzędu darcia pierza.

smokedsystem
© 2009-2020 ias24.eu.