Środa, 03 Czerwca 2020

Informacje

Urząd Gminy Hrubieszów
ul. Bolesława Prusa 8,
22-500 Hrubieszów
tel (84) 696-26-81
tel (84) 696-20-25
fax (84) 696-27-94
https://www.hrubieszow-gmina.pl
sekretariat@hrubieszow-gmina.pl
Newsletter

Gmina Hrubieszów: Będzie logo i hasło promocyjne

2020-04-03 11:36:45

Gmina Hrubieszów ma swój herb od wielu lat, a niebawem będzie używać także logotypu i hasła promocyjnego "Skarb czarnoziemu". Ostateczna wersja logotypu powinna być wybrana w ciągu kilku najbliższych tygodni, a potem zostanie wykorzystana m.in. na witaczach.

W projekcie logotypu są dwie litery "L", nawiązujące do nazwy województwa oraz do zieleni i układu pól jako symbolu rolnictwa, dominującego zajęcia mieszkańców. Ponadto w dolnej części jednej z liter "L", symbolizującej czarnoziem, znajduje się gocka fibula, nazywana potocznie "gocką kaczką z Masłomęcza". - To element, który wskazuje na jeden z wielu wydobytych skarbów archeologicznych, które skrywa w sobie tutejszy czarnoziem.

Symbol ten jest obecny również m.in. w przyznawanym przez samorząd "Laurze Masłomęckim" oraz logotypach Stowarzyszenia Wioska Gotów w Masłomęczu i Instytutu Archeologicznego UMCS w Lublinie. Z kolei na nazwę gminy wskazuje odpowiedni układ liter - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej wójt Gminy Hrubieszów Tomasz Zając.

Na razie logotyp został przygotowany w trzech wersjach kolorystycznych. Według Tomasza Zająca ostateczna zostanie wybrana do końca kwietnia, a potem ma być wykorzystana na witaczach, które powinny stanąć przy wjeździe do gminy Hrubieszów przed wakacjami.


(fot. UG Hrubieszów)

smokedsystem
© 2009-2020 ias24.eu.