Czwartek, 22 Kwietnia 2021

Informacje

Urząd Gminy Głusk
Dominów, ul. Rynek 1
20-385 Lublin
tel 81 75 18 760
fax 81 75 18 650
www.glusk.eurzad.eu
sekretariat@glusk.pl
Newsletter

Głusk: Żeby dzieci były bezpieczne w sieci

2017-11-27 19:22:11

Co najmniej 1,5 tysiąca osób, w tym 1000 dzieci i młodzieży, 200 rodziców, 140 nauczycieli i 160 mieszkańców gminy Głusk będzie zaangażowanych w różne przedsięwzięcia, których wspólnym celem jest rozpoznawanie i przeciwdziałanie niepożądanym zjawiskom w sieci.

Pieniądze na ten cel samorząd pozyskał z budżetu państwa, a wszystkie pomysły mają być zrealizowane w ciągu zaledwie kilku tygodni.

Projekt pod nazwą "Bezpiecznie w sieci - razem dla bezpiecznego dzieciństwa w gminie Głusk" zainaugurowała w poniedziałek 27 listopada konferencja, która odbyła się w Szkole Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Wilczopolu Kolonii, a będą w nim brać udział także Szkoła Podstawowa w Kalinówce, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mętowie i Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Prawiednikach. Pieniądze na organizację warsztatów, spotkań, zajęć i konkursów, dotyczących przeciwdziałania cyberprzemocy, fali hejtu i innym negatywnym zjawiskom czyhającym na młodych użytkowników internetu, będą pochodzić z Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań "Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka".

Gmina Głusk po raz drugi wzięła udział w konkursie wniosków o dofinansowanie i po raz drugi otrzymała dotację z tego programu. Uczestniczący w poniedziałkowej konferencji wójt Jacek Anasiewicz podkreśla, że obecny projekt jest niejako kontynuacją podobnego, który był realizowany przed rokiem:


Pobierz

Koordynator wojewódzki programu i kierownik Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Lublinie Dariusz Krzysztofik zwraca uwagę, że zainteresowanie pozyskaniem dotacji jest coraz większe, ale więcej jest także pieniędzy na realizację tego typu inicjatyw:


Pobierz

Łączny budżet całego projektu to 81 tysięcy 400 złotych, z czego dofinansowanie z programu "Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 - 2017" Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji to aż 80 tysięcy 400 złotych.


(fot. SP w Wilczopolu Kolonii)

smokedsystem
© 2009-2021 ias24.eu.