Sobota, 26 Maja 2018
Informacje

Urząd Gminy Głusk
Dominów, ul. Rynek 1
20-385 Lublin
tel 81 75 18 760
fax 81 75 18 650
www.glusk.eurzad.eu
sekretariat@glusk.pl
Newsletter

Głusk: Zaśpiewajmy Polsce!

2017-11-10 08:27:21

Pokaz tańców narodowych, wielopokoleniowy montaż patriotycznych tekstów i pieśni, występ orkiestry dętej i wspólne śpiewanie wypełnią program koncertu z okazji Narodowego Święta Niepodległości dla mieszkańców gminy Głusk. Impreza pod hasłem "Wyśpiewamy Ci Polsko nasze serca" odbędzie się w sobotę 11 listopada o 15.00 w Dom Kultury w Dominowie.

Koncert rozpocznie Orkiestra Dęta Gminy Głusk. Potem ze sceny domu kultury zabrzmią pieśni "Wojenko, wojenko", "Hej, hej ułani...", "Pierwsza brygada" i wiele innych, które wykonają uczniowie Szkoły Podstawowej w Wilczopolu Kolonii oraz dorośli artyści. Będą to członkowie zespołu śpiewaczego "Głuskowianki", działającego przy Stowarzyszeniu Artystyczna Gmina Głusk, z kapelą oraz Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej. Ten ostatni wykona m.in. poloneza, mazura, kujawiaka, oberka i krakowiaka, a "Głuskowianki" zaprezentują zestaw mało znanych pieśni patriotycznych, odnalezionych w starych śpiewnikach. Te bardziej popularne znajdą się w śpiewnikach, które organizatorzy przygotowali dla publiczności, by w ten sposób zachęcić widzów do aktywnego udziału w sobotnim koncercie.

Jego organizatorami są członkowie Stowarzyszenia Artystyczna Gmina Głusk i uczniowie SP w Wilczopolu Kolonii, którzy dzień wcześniej, czyli w piątek 10 listopada na 17.00 zaprosili swoich dziadków, rodziców i innych mieszkańców tej miejscowości na koncert w szkole. Jego program będzie zbliżony do sobotniego spotkania w Domu Kultury w Dominowie z wyjątkiem występu orkiestry dętej.


(fot. arch. CKiP Gminy Głusk w Dominowie)

© 2009-2018 ias24.eu.