Środa, 15 Lipca 2020

Informacje

Urząd Gminy Głusk
Dominów, ul. Rynek 1
20-385 Lublin
tel 81 75 18 760
fax 81 75 18 650
www.glusk.eurzad.eu
sekretariat@glusk.pl
Newsletter

Głusk: Wyróżnienie za rozbudowę ZS w Kalinówce

2019-12-13 20:05:42

Gmina Głusk została doceniona przez ekspertów za rozbudowę Zespołu Szkół w Kalinówce. Jej projekt, współfinansowany z pieniędzy unijnych, zdobył nagrodę specjalną w konkursie "Kryształowa Cegła - Dom 2019", organizowanym przez Polskie Towarzystwo Mieszkaniowe.

Podczas gali, podsumowującej konkurs, która odbyła się w piątek 13 grudnia w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, specjalne statuetki i dyplomy odebrali - w imieniu inwestora - wójt gminy Głusk Jacek Anasiewicz, a także projektant i przedstawiciele głównego wykonawcy robót z firmy "Budimex".

Inwestycja pod nazwą "Rozbudowa wraz z modernizacją energetyczną budynku szkoły w Kalinówce oraz budową sali sportowej" została zgłoszona w kategorii: "Partnerstwo dla Natury - Ochrona Ziemi, Powietrza i Wody".

W zakończonym w piątek konkursie została doceniona za "zastosowanie innowacyjnych rozwiązań w technologii budownictwa pasywnego". Oznacza to m.in., że nowe budynki mają bardzo dobrą izolację i zastosowane inne rozwiązania, które zmniejszają zużycie energii w trakcie eksploatacji oraz modernizację źródła ciepła w istniejącym obiekcie. W ramach inwestycji zostały zamontowane na przykład: pompy ciepła do centralnego ogrzewania podłogowego, ogniwa fotowoltaiczne do produkcji energii elektrycznej oraz wentylacja mechaniczna z możliwością odzyskiwania ciepła wentylowanego powietrza.

smokedsystem
© 2009-2020 ias24.eu.