Poniedzialek, 17 Czerwca 2019

Informacje

Urząd Gminy Głusk
Dominów, ul. Rynek 1
20-385 Lublin
tel 81 75 18 760
fax 81 75 18 650
www.glusk.eurzad.eu
sekretariat@glusk.pl
Newsletter

Głusk: Udane "Gwiazdkopisanie" uczniów z Wilczopola

2019-01-12 16:43:37

Nagroda główna i trzy wyróżnienia indywidualne oraz dodatkowe wyróżnienie dla szkoły. To dorobek uczniów Szkoły Podstawowej w Wilczopolu-Kolonii w ogólnopolskim konkursie literackim Polskiego Radia.

Uczestnikami zmagań pod nazwą "Gwiazdkopisanie" były nie tylko dzieci, ale również ich rodziny, które miały za zadanie opracowanie w dowolnej formie literackiej świątecznych wspomnień. W szkole w Wilczopolu-Kolonii to wyzwanie podjęli uczniowie klasy III z nauczycielką Czesławą Masłowską oraz ich starsi koledzy z klas IV i V, którzy pracowali pod kierunkiem Olgi Krzywickiej.

Jury konkursu uznało, że na pierwszą nagrodę zasłużyła rodzina Krzywickich, czyli Kalina z klasy III i szóstoklasista Kornel, którzy napisali humorystyczne opowiadanie "Może zbłąkany wędrowiec?". Spośród uczestników konkursu z całej Polski jurorzy przyznali tylko trzy takie nagrody główne, w tym jedną dla rodzinnego duetu ze szkoły w gminie Głusk. Ponadto na liście wyróżnionych znaleźli się kolejni uczniowie z SP w Wilczopolu-Kolonii - trzecioklasiści Maja Piasecka i Jan Motyl oraz Tymoteusz Kazula z klasy IV.

smokedsystem
© 2009-2019 ias24.eu.