Środa, 21 Sierpnia 2019

Informacje

Urząd Gminy Głusk
Dominów, ul. Rynek 1
20-385 Lublin
tel 81 75 18 760
fax 81 75 18 650
www.glusk.eurzad.eu
sekretariat@glusk.pl
Newsletter

Głusk: Sukcesy literacko-recytatorskie uczennic z Mętowa

2018-12-13 06:43:24

Nagroda i dwa wyróżnienia dla uczennic Szkoły Podstawowej z Mętowa w wojewódzkich konkursach - literackim i recytatorskim. Lidia Stachyra i Natalia Waszyńska odebrały je w środę 12 grudnia podczas uroczystości, które odbyły się w Trybunale Koronnym i w Młodzieżowym Domu Kultury "Pod akacją" w Lublinie.

Lidia Stachyra z klasy VIc zdobyła nagrodę w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym i Literackim "Moje Boże Narodzenie" pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty. Uczennica SP Mętów została doceniona przez jurorów za pracę literacką, która powstała pod kierunkiem Moniki Pawłowskiej. Była to jedyna nagroda konkursie literackim w kategorii prozy dla uczniów klas IV - VI, choć w pozostałych jury przyznało po kilka nagród i wyróżnień. Ich wręczenie odbyło się w środowe przedpołudnie w MDK "Pod akacją".

Po południu w Trybunale Koronnym w Lublinie Lidia Stachyra razem z Natalią Waszyńską z klasy VIIb wzięły udział w podsumowaniu Wojewódzkiego Konkursu Poezji Regionalnej "Lubelszczyzna - Godna Europy Ojczyzna". W tej rywalizacji uczestnicy prezentowali utwory wyłącznie lubelskich autorów, a uczennice SP Mętów otrzymały wyróżnienia za wiersze m.in. Mieczysława Czechowicza, Bolesława Leśmiana i Anny Kamieńskiej.

smokedsystem
© 2009-2019 ias24.eu.