Czwartek, 24 Października 2019

Informacje

Urząd Gminy Głusk
Dominów, ul. Rynek 1
20-385 Lublin
tel 81 75 18 760
fax 81 75 18 650
www.glusk.eurzad.eu
sekretariat@glusk.pl
Newsletter

Głusk: Sieć i ujęcia wody do modernizacji

2019-02-10 12:35:52

Dzięki wsparciu Unii Europejskiej Gmina Głusk rozbudowała sieć wodociągową, ale na tym projekt się nie skończył. Samorząd właśnie ogłosił przetarg na kolejne prace przy wodociągach, które również będą współfinansowane z funduszy unijnych.

Tym razem nie chodzi o budowę lecz remont sieci i ujęć wody. - Część naszego wodociągu ma już ponad 20 lat i ze względu na efektywność niektóre części trzeba już wymienić. Ujęcia wody będą remontowane w Kalinówce, Wilczopolu, Klinach i Prawiednikach, natomiast pozostałe prace są planowane w różnych miejscowościach. Chodzi głównie o wymianę pomp głębinowych, zaworów, zasuw i włazów. - mówi wójt gminy Głusk Jacek Anasiewicz.

Firmy, które chcą zrealizować te inwestycje mogą składać oferty do 21 lutego, a prace są podzielone na dwie części. Nowe ujęcia wody mają być gotowe do połowy czerwca, natomiast pozostałe prace powinny się zakończyć 30 września tego roku. Część kosztów Gmina Głusk pokryje z dotacji, którą pozyskała z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

To nie jedyny projekt w gospodarkę wodno-ściekową miejscowego samorządu, współfinansowany ze środków unijnych. Kończy się budowa sieci kanalizacyjnej w Abramowicach Prywatnych i Kalinówce, a podobne prace w Mętowie i Głuszczyźnie przekroczyły półmetek.


(fot. sxc.hu)

smokedsystem
© 2009-2019 ias24.eu.