Sobota, 17 Marca 2018
Informacje

Urząd Gminy Głusk
Dominów, ul. Rynek 1
20-385 Lublin
tel 81 75 18 760
fax 81 75 18 650
www.glusk.eurzad.eu
sekretariat@glusk.pl
Newsletter

Głusk: Segregacja odpadów inaczej, od sierpnia

2017-07-02 12:45:15

Od 1 lipca obowiązują nowe przepisy dotyczące segregacji odpadów. W poszczególnych gminach będą one wchodzić w życie wraz z nowymi umowami na odbiór i zagospodarowanie odpadów. W gminie Głusk obecna umowa wygasa z końcem lipca, dlatego nowe przepisy będą obowiązywać od 1 sierpnia.

Wójt Jacek Anasiewicz uważa, że zmiany będą duże, ale mieszkańcy gminy Głusk nie powinni mieć większych kłopotów z ich stosowaniem. - Nowe przepisy wejdą w życie za kilka tygodni, które chcemy wykorzystać na rozstrzygnięcie przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów oraz akcję informacyjną wśród właścicieli posesji. Do 1 sierpnia wszystko powinno być gotowe - mówi Jacek Anasiewicz.

Do tej pory w gminie Głusk frakcja sucha była zbierana w dwóch workach - w jednym było szkło, zaś w drugim - pozostałe odpady. Od 1 sierpnia segregacja będzie dokładniejsza. Do niebieskich worków mieszkańcy będą wrzucać papier, do zielonych - szkło, a do żółtych - metal i tworzywa sztuczne. Oprócz tego firma, która wygra przetarg będzie odbierać odpady biodegradowalne - w brązowych workach z napisem "BIO", w brązowych workach z napisem "BIO-zielone" - odpady zielone czyli na przykład trawę czy liście, a w czarnych workach - popiół, który będzie odbierany od 1 października do 30 kwietnia.

© 2009-2018 ias24.eu.