Czwartek, 03 Grudnia 2020

Informacje

Urząd Gminy Głusk
Dominów, ul. Rynek 1
20-385 Lublin
tel 81 75 18 760
fax 81 75 18 650
www.glusk.eurzad.eu
sekretariat@glusk.pl
Newsletter

Głusk: Rekreacyjne otoczenie stawów w Dominowie

2020-10-09 11:50:00

Teren przy stawach w Dominowie będzie wykorzystany na cele rekreacyjne. Gmina Głusk właśnie ogłosiła przetarg na zagospodarowanie otoczenia akwenów, a większość pieniędzy na ten cel będzie pochodzić ze źródeł zewnętrznych.

Stawy, które są pozostałością po zespole dworsko-parkowym w Dominowie, na razie są użytkowane jako hodowlane. - W otoczeniu zbiorników i nad rzeką Czerniejówką chcemy urządzić miejsce, w którym wolny czas będą mogli miło i ciekawie spędzać zarówno młodsi, jak i dorośli mieszkańcy oraz turyści - zapowiada wójt gminy Głusk Jacek Anasiewicz.

By tak się stało trzeba m.in.: wykarczować krzaki i wykonać nowe nasadzenie drzew i krzewów, wybudować ciągi piesze i pieszo-rowerowe, postawić altanę i toaletę, a także położyć kładki na groblach stawu i pomost nad lustrem wody. Nad stawami w Dominowie będzie również boisko do piłki plażowej, pole do mini golfa, plac zabaw i siłownia zewnętrzna. Wokół zbiorników zostaną zamontowane parasole i żagle przeciwsłoneczne, stoliki, ławki i stojaki na rowery. Ponadto cały teren będzie ogrodzony, oświetlony i monitorowany.

smokedsystem
© 2009-2020 ias24.eu.