Poniedzialek, 07 Kwietnia 2025

Głusk: Reaktywacja wszechnic w szkole w Mętowie

W Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Mętowie w gminie Głusk odbyła się oficjalna inauguracja Katolickich Wszechnic Ludowych. To wspólna inicjatywa Urzędu Marszałkowskiego i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, które reaktywowały inicjatywę, znaną w Polsce z przełomu 19 i 20 wieku.

Zajęcia odbywają się w ramach Uniwersytetu Otwartego KUL, a ich głównym celem jest upowszechnianie wiedzy i kultury wśród mieszkańców lokalnych społeczności, przede wszystkim wiejskich. Spotkania prowadzą pracownicy uczelni, którzy proponują prelekcje, wykłady, seminaria i ćwiczenia.

Podczas oficjalnej inauguracji w Mętowie, którą prowadziła dyrektor Uniwersytetu Otwartego KUL Anna Tarnowska-Waszak, o idei wszechnic mówili m.in. marszałek województwa Krzysztof Hetman i Rektor KUL ksiądz prof. Antoni Dębiński.


(fot. ZS w Mętowie)

Wtorek, 12-11-2013 20:19:00
© 2025 ias24.eu