Poniedzialek, 10 Sierpnia 2020

Informacje

Urząd Gminy Głusk
Dominów, ul. Rynek 1
20-385 Lublin
tel 81 75 18 760
fax 81 75 18 650
www.glusk.eurzad.eu
sekretariat@glusk.pl
Newsletter

Głusk: Radni o przedsiębiorcach, inwestycjach i odpadach

2020-05-05 18:50:10

Gmina Głusk pomoże miejscowym przedsiębiorcom, którzy ucierpieli z powodu sytuacji epidemicznej. Podczas sesji, która odbyła się we wtorek 5 maja, radni postanowili, że część przedsiębiorców będzie zwolniona z podatku od nieruchomości, a inni będą mogli wnioskować o przedłużenie terminu zapłaty tych należności.

- Z podatku od nieruchomości za kwiecień, maj i czerwiec będą zwolnieni ci przedsiębiorcy, którzy ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa musieli zaprzestać działalności. Pozostali, którzy również odnotowali straty, będą mogli się starać o przedłużenie terminu płatności rat tego podatku za maj i czerwiec na wrzesień - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej wójt gminy Głusk Jacek Anasiewicz.

Podczas wtorkowej sesji rada gminy dostosowała przepisy lokalne dotyczące gospodarki odpadami komunalnymi do wymogów nowej ustawy śmieciowej. Oznacza to m.in., że w okresie letnim odpady będą odbierane nie raz, tak jak obecnie, lecz dwa razy w miesiącu, a ograniczenia dotyczące ilości odpadów biodegradowalnych, w tym zielonych, będą zniesione. W regulaminie utrzymania czystości i porządku w gminie znalazły się również zapisy, pozwalające na zastosowanie ulg dla właścicieli posesji, którzy zadeklarują chęć kompostowania odpadów biodegradowalnych. Wysokość tych ulg ma być ustalona po rozstrzygnięciu przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów, który powinien być rozstrzygnięty do końca sierpnia. - Wtedy właśnie kończy się dotychczasowa umowa, oparta na dotychczasowych zasadach. Od 1 września będą obowiązywać nowe regulacje ustawowe i do tego czasu samorządy muszą dostosować do nich lokalne przepisy - dodaje Jacek Anasiewicz.

smokedsystem
© 2009-2020 ias24.eu.