Sobota, 17 Marca 2018
Informacje

Urząd Gminy Głusk
Dominów, ul. Rynek 1
20-385 Lublin
tel 81 75 18 760
fax 81 75 18 650
www.glusk.eurzad.eu
sekretariat@glusk.pl
Newsletter

Głusk: Przetarg na odbiór odpadów rozstrzygnięty

2017-07-26 16:35:00

Gmina Głusk wybrała firmę, która od nowego miesiąca zajmie się odbiorem i zagospodarowaniem odpadów komunalnych. Będzie to Zakład Zagospodarowania Odpadów Komunalnych z Bełżyc.

To on dostarczy w najbliższych dniach worki do segregacji śmieci, która zgodnie z nowymi przepisami ustawowymi, będzie się odbywać według zmienionych zasad. Do tej pory w gminie Głusk frakcja sucha była zbierana w dwóch workach - w jednym było szkło, zaś w drugim - pozostałe odpady. Od 1 sierpnia segregacja będzie dokładniejsza. Do niebieskich worków mieszkańcy będą wrzucać papier, do zielonych - szkło, a do żółtych - metal i tworzywa sztuczne. Oprócz tego firma, która wygra przetarg będzie odbierać odpady biodegradowalne - w brązowych workach z napisem "BIO", w brązowych workach z napisem "BIO-zielone" - odpady zielone czyli na przykład trawę czy liście, a w czarnych workach - popiół, który będzie odbierany od 1 października do 30 kwietnia.

Nowe będą również zasady odbierania odpadów zielonych, które raz w miesiącu (maksymalnie 5 worków) będzie można oddawać w ramach standardowej opłaty śmieciowej. Od 1 kwietnia do 31 października właściciele nieruchomości, którzy złożyli stosowne deklaracje, będą mogli korzystać także z dodatkowego odbioru odpadów zielonych. Każdy dodatkowy odbiór do 5 worków skoszonej trawy czy liści będzie kosztować 20 złotych. Bez limitu odpady zielone będzie można dostarczać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Wilczopolu-Kolonii.

Nowa umowa na odbiór odpadów komunalnych będzie obowiązywać przez rok.


(fot. pixabay.com)

© 2009-2018 ias24.eu.