Sobota, 17 Marca 2018
Informacje

Urząd Gminy Głusk
Dominów, ul. Rynek 1
20-385 Lublin
tel 81 75 18 760
fax 81 75 18 650
www.glusk.eurzad.eu
sekretariat@glusk.pl
Newsletter

Głusk: Orkiestra dęta na gali w Bychawie

2017-06-13 09:21:15

Publiczność Międzynarodowych Gal Młodzieżowych Orkiestr Dętych w Bychawie lubi i docenia muzyków z gminy Głusk. Gdy przed rokiem zespół debiutował na tej imprezie zajął w głosowaniu widzów drugie miejsce, a teraz poprawił swoje notowania i zdobył pierwszą nagrodę.

Goście organizowanej już po raz dwudziesty gali w Zespole Szkół im. księdza Antoniego Kwiatkowskiego w Bychawie, docenili Orkiestrę Dętą Gminy Głusk pod batutą Dariusza Lewandowskiego za wykonanie ośmiu utworów. Były to: "Orkiestry Dęte", "Mitternacht in Moskau", Polka Concerto "Happy Band", "My way", "Quando Quando", "Jambalaya", "Aloha ohe" i "Lornetka". Ponadto wspólnie z Młodzieżową Orkiestrą Dętą z Bychawy muzycy z gminy Głusk zaprezentowali jeszcze "Tijunana Taxi", "Sway" i "Walca Barbary" z filmu "Noce i Dnie".

Łącznie w jubileuszowej imprezie wzięło udział 10 orkiestr, które oprócz występów na scenie popularnego "kwiatka" zaprezentowali się mieszkańcom Bychawy i ich gościom podczas przemarszu z placu szkolnego do miejscowego kościoła parafialnego. Wśród zespołów, które przyjechały do Bychawy były grupy m.in. z: Motycza, Poniatowej, Niedrzwicy, Wilkołaza, Strzyżewic i gospodarze z Bychawy oraz dwie zagraniczne orkiestry z Korca i Obroszyna na Ukrainie.

Duża wkład w sukces orkiestry z gminy Głusk miała grupa mieszkańców, która dopingowała swoich reprezentantów brawami, okrzykami i poparciem w głosowaniu publiczności. Wśród najbardziej aktywnych kibiców były "Głuskowianki" z Zespołu Śpiewaczego Gminy Głusk, które wcieliły się w role cheerleaderek.


(fot. Orkiestra Dęta Gminy Głusk)

© 2009-2018 ias24.eu.