Niedziela, 09 Sierpnia 2020

Informacje

Urząd Gminy Głusk
Dominów, ul. Rynek 1
20-385 Lublin
tel 81 75 18 760
fax 81 75 18 650
www.glusk.eurzad.eu
sekretariat@glusk.pl
Newsletter

Głusk: Ograniczyć przestępczość i aspołeczne zachowania

2016-11-15 20:38:45

Gmina Głusk jako jedna z nielicznych w województwie otrzymała pieniądze na realizację projektu przeciwdziałania agresji i przemocy oraz ograniczania przestępczości i innych niewłaściwych zachowań wśród dzieci i młodzieży.

Jego inauguracja odbyła się we wtorek 15 listopada w Zespole Szkół w Mętowie, a uczestniczyli w niej m.in. przedstawiciele władz samorządowych i policji, a także uczniowie i nauczyciele z placówek, które będą brać udział w planowanych wydarzeniach.

Dzięki środkom z Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań "Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka" przez kilka najbliższych tygodni w zespołach szkół w Kalinówce, Wilczopolu-Kolonii i Mętowie, Publicznej Szkole Podstawowej w Prawiednikach i Filii Bibliotecznej w Wilczopolu-Kolonii, będą się odbywać warsztaty, konkursy, spotkania i zajęcia, skierowane do uczniów, nauczycieli i rodziców.

Według dyrektor Samorządowego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół Anny Grzywaczewskiej projekt "Uczeń, rodzic, nauczyciel - razem dla bezpiecznego dzieciństwa" ma być odpowiedzią na potrzeby i postulaty samych zainteresowanych, reagujących na współczesne zagrożenia związane na przykład z korzystaniem z sieci:


Pobierz

Efektem zajęć plenerowych będą m.in. filmy dotyczące wandalizmu, oparte na wywiadach z mieszkańcami oraz relacjach z miejsc spotkań dzieci i młodzieży. Poza tym w 4 szkołach odbędzie się łącznie aż 220 godzin zajęć sportowych, ukierunkowanych, na przykład na zapobieganie agresji, pracę zespołową i wpływ środków odurzających na wydolność organizmu - dodaje dyrektor Grzywaczewska:


Pobierz

smokedsystem
© 2009-2020 ias24.eu.