Sobota, 20 Lipca 2019

Informacje

Urząd Gminy Głusk
Dominów, ul. Rynek 1
20-385 Lublin
tel 81 75 18 760
fax 81 75 18 650
www.glusk.eurzad.eu
sekretariat@glusk.pl
Newsletter

Głusk: Najlepsza gmina w regionie!

2018-12-06 16:45:31

Gmina Głusk na pierwszym miejscu Rankingu Gmin Lubelszczyzny, opracowanego przez lubelski ośrodek Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej we współpracy z Urzędem Statystycznym w Lublinie. Wyniki tego zestawienia zostały uroczyście ogłoszone w czwartek 6 grudnia w Jastkowie, a specjalną statuetkę i dyplom potwierdzający sukces Gminy Głusk odebrał wójt Jacek Anasiewicz.

- Ten ranking jest oparty na twardych danych statystycznych z ostatnich trzech lat, które potwierdzają, że kierunek rozwoju gminy jest słuszny. To wyróżnienie nie tylko za pracę urzędników, ale również za aktywność naszych przedsiębiorców i mieszkańców, którzy aktywnie włączają się we współpracę na rzecz gminy - podkreśla w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową wójt gminy Głusk.

Przygotowując ranking jego autorzy wybierają i promują samorządy, które wyróżniają się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego. Pod uwagę bierze się 12 wskaźników, opartych na danych statystycznych z niemalże wszystkich gmin województwa lubelskiego, oprócz miast na prawach powiatu. Dotyczą one m.in.: dochodów własnych, wydatków majątkowych i inwestycyjnych, wydatków na administrację publiczną i wielkość dotacji ze środków unijnych w przeliczeniu na 1 mieszkańca.

smokedsystem
© 2009-2019 ias24.eu.