Czwartek, 22 Kwietnia 2021

Informacje

Urząd Gminy Głusk
Dominów, ul. Rynek 1
20-385 Lublin
tel 81 75 18 760
fax 81 75 18 650
www.glusk.eurzad.eu
sekretariat@glusk.pl
Newsletter

Głusk: Kolejny raz na szczycie wojewódzkiego rankingu

2020-12-11 14:32:03

Gmina Głusk po raz trzeci z rzędu na pierwszym miejscu Rankingu Gmin Lubelszczyzny, opracowanego przez lubelski ośrodek Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej we współpracy z Urzędem Statystycznym w Lublinie. Wyniki tego zestawienia zostały ogłoszone w piątek 11 grudnia, a specjalną statuetkę i dyplom potwierdzający ten sukces odebrał wójt Jacek Anasiewicz.

Ranking gmin bez miast na prawach powiatu powstaje na podstawie danych statystycznych z trzech ostatnich lat. Dotyczą one m.in.: dochodów własnych, wydatków majątkowych i inwestycyjnych, wydatków na administrację publiczną i wielkości dotacji ze środków unijnych w przeliczeniu na 1 mieszkańca.

Podsumowując ostatnie lata wójt gminy Głusk Jacek Anasiewicz przypomniał, że miejscowy samorząd realizuje wiele kosztownych projektów, przeważnie współfinansowanych z funduszy unijnych:


Pobierz

Wójt Jacek Anasiewicz podkreśla, że miejsce w Rankingu Gmin Lubelszczyzny to zasługa wielu pracowników urzędu, którzy nie tylko skutecznie pozyskują dotacje ze źródeł zewnętrznych, ale również potem nadzorują i rozliczają poszczególne inwestycje.

Jednocześnie przyznaje, że pandemia koronawirusa i ograniczenia, wprowadzone w związku z sytuacją epidemiczną, negatywnie wpłynęły na kondycję finansową przedsiębiorstw, mieszkańców i samorządów. Według Jacka Anasiewicza szansą na poprawę sytuacji mogą być szybko uruchomione środki z nowej perspektywy unijnej i odmrożenie gospodarki.


(fot. UG Głusk)

smokedsystem
© 2009-2021 ias24.eu.