Piątek, 22 Czerwca 2018
Informacje

Urząd Gminy Głusk
Dominów, ul. Rynek 1
20-385 Lublin
tel 81 75 18 760
fax 81 75 18 650
www.glusk.eurzad.eu
sekretariat@glusk.pl
Newsletter

Głusk: Jest wykonawca rozbudowy szkoły w Kalinówce

2017-10-22 08:26:07

Ponad 16,5 miliona złotych będzie kosztować rozbudowa Zespołu Szkół w Kalinówce. Wykonawca robót jest już wybrany, umowa ma być podpisana w przyszłym tygodniu, a część pieniędzy na ten cel Gmina Głusk otrzyma z funduszy unijnych.

Do najnowszej części istniejącego budynku zostanie dobudowana jedna kondygnacja i dodatkowa część z pomieszczeniami dydaktycznymi, a oprócz tego, od podstaw zostanie wybudowana sala sportowa z prawdziwego zdarzenia. Na dobudowanym piętrze będzie ponad 250 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, a w dodatkowym skrzydle kolejne ponad 2 tysiące. Z kolei w sali sportowej będzie boisko o wymiarach 12 x 24 metry, z widownią na 90 miejsc, antresolą, szatniami i łazienkami oraz siłownią, salą do gimnastyki korekcyjnej i widokową antresolą. Budynek będzie wyposażony w panele fotowoltaiczne i pompy ciepła, dzięki którym gmina chce ograniczyć koszty energii, ogrzewania i podgrzewania wody.

Część środków na realizację tych robót samorząd otrzyma z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. - Wiemy już, że otrzymamy dotację na wykonanie nadbudowy, ale czekamy jeszcze na decyzje w sprawie dofinansowania na drugą część inwestycji, czyli rozbudowę i budowę sali sportowej. Sprawa powinna się rozstrzygnąć do końca roku, a z RPO możemy otrzymać do 85 procent kosztów netto - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej wójt gminy Głusk Jacek Anasiewicz.

Inwestycja została podzielona na kilka etapów, z których najszybciej, bo do połowy sierpnia przyszłego roku, ma być dostawiona nowa części budynku. Do końca października 2018 roku ma potrwać budowa nowej kondygnacji, a sala sportowa powinna być gotowa w grudniu 2019 roku.


(fot. arch. ZS w Kalinówce)

© 2009-2018 ias24.eu.