Sobota, 11 Lipca 2020

Informacje

Urząd Gminy Głusk
Dominów, ul. Rynek 1
20-385 Lublin
tel 81 75 18 760
fax 81 75 18 650
www.glusk.eurzad.eu
sekretariat@glusk.pl
Newsletter

Głusk: Charytatywny piknik dziecięcy

2019-06-05 17:11:15

Z każdym dniem rośnie liczba fantów, które będzie można kupić na kiermaszu podczas obchodów Dnia Dziecka w Dominowie w gminie Głusk i w ten sposób pomóc dwuletniej dziewczynce. Festyn odbędzie się na placu przy urzędzie gminy w sobotę 8 czerwca, a jego program wypełnią gry, konkursy, występy artystyczne, pokazy strażackie i inne atrakcje.

Dwuletnia Wiktoria Dyś mieszka w gminie Głusk i czeka ją operacja oraz leczenie. By jej pomóc centrum kultury z Dominowa zaangażowało gminne biblioteki i szkoły w zbieranie fantów, które trafią na kiermasz, a dochód będzie przekazany rodzicom dziewczynki. Już teraz wiadomo, że do kupienia będą m.in. pluszaki, zabawki, gry, książki i filmy.

Kiermasz będzie jednym z elementów imprezy, która rozpocznie się o 14.00 i potrwa około pięciu godzin. Będą animacje, dmuchańce, malowanie twarzy i bogaty program artystyczny. Grupa "Wilczyce" ze Szkoły Podstawowej w Wilczopolu zaprezentuje spektakl "Wilk z Wilczopola", "Miętówki" ze szkoły w Mętowie przygotowują widowisko pod tytułem "Królowa śniegu", a grupa teatralna Biblioteki - Centrum Kultury w Dominowie proponuje "Czerwonego kapturka". Z kolei dorośli aktorzy z lubelskiego Teatru "Kto tam" wystąpią z przedstawieniem zatytułowanym "Słowik".

Nie mniej ciekawie zapowiadają się pokazy judo i wirowania miodu, zabawy z makietą gospodarstwa wiejskiego oraz pokaz ratownictwa w wykonaniu druhów z OSP Wilczopole i prezentacja wozu strażackiego OSP Mętów.


(fot. arch. BCK w Dominowie)

smokedsystem
© 2009-2020 ias24.eu.