Piątek, 23 Marca 2018
Informacje

Urząd Gminy Głusk
Dominów, ul. Rynek 1
20-385 Lublin
tel 81 75 18 760
fax 81 75 18 650
www.glusk.eurzad.eu
sekretariat@glusk.pl
Newsletter

Głusk: Bezpieczne dzieciństwo w sieci

2017-11-20 06:51:38

Korzystanie z internetu, w tym z mediów społecznościowych daje wiele korzyści, ale niesie ze sobą także poważne zagrożenia szczególnie dla dzieci i młodzieży.

W rozpoznawaniu i przeciwdziałaniu cyberprzemocy, fali hejtu i innych negatywnych zjawisk młodym mieszkańcom gminy Głusk ma pomóc kolejny projekt, który jako jeden z nielicznych będzie finansowany z Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań "Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka".

Dzięki pozyskanym środkom przez kilka najbliższych tygodni w szkołach podstawowych w Kalinówce, Mętowie, Wilczopolu Kolonii oraz w Prawiednikach będą się odbywać warsztaty, spotkania i zajęcia, skierowane do uczniów, nauczycieli i rodziców.

Uczniowie spróbują odpowiedzieć na pytanie "W jakie gry (psychologiczne) gramy w sieci", a także wezmą udział w warsztatach "Ochłoń zanim napiszesz - o tym, jak nie brać do siebie tego, co napisano w sieci", "Cyberprzemoc - czym jest i jak się bronić przed jej konsekwencjami" oraz "Autoprezentacja i wizerunek w sieci". Także nauczyciele dowiedzą się czym jest cyberprzemoc i jak się przed nią chronić, a rodzice będą mogli porozmawiać ze specjalistami na temat zagrożeń wynikających z korzystania z Facebook'a, Instagram'u, Twitter'a czy innych mediów społecznościowych.

© 2009-2018 ias24.eu.