
Coraz więcej chętnych do sprzątania, ale niestety także więcej śmieci. Takie jest najkrótsze podsumowanie „Operacji Czysta Rzeka” w gminie Dzierzkowice, która odbyła się w sobotę 25 kwietnia. Tym razem oprócz rzeki Wyżnicy uczestnicy akcji porządkowali nowy rezerwat przyrody „Grabowy Las”, którego oficjalne otwarcie również odbyło się w miniony weekend.
Za porządki zabrało się około 70 osób, które sprzątały odcinek Wyżnicy od miejscowości Dzierzkowice-Podwody do Sosnowej Woli oraz "Grabowy Las" w okolicach Ludmiłówki. - Cieszy fakt, że tak wiele osób chciało poświęcić wolną sobotę, by zadbać o swoją okolicę, a na szczególne podkreślenie zasługuje udział licznej grupy uczniów Szkoły Podstawowej w Wyżnicy i Zespołu Placówek Oświatowych w Terpentynie. Frekwencja była bardzo wysoka, ale niepokoi to, że każdy z uczestników miał co robić, bo było bardzo dużo śmieci - podsumowuje sekretarz gminy Dzierzkowice i szef lokalnego sztabu "Operacji Czysta Rzeka" Tomasz Ośka.
(fot. UG Dzierzkowice)