Czwartek, 25 Czerwca 2026

Dzierzkowice: Gmina sprzed 100 lat na fotografiach

Byli i obecni mieszkańcy gminy Dzierzkowice odpowiedzieli na apel miejscowego ośrodka kultury i z okazji urodzin swojej małej ojczyzny przejrzeli domowe archiwa. Najciekawsze zdjęcia zostaną zaprezentowane na plenerowej wystawie, która będzie towarzyszyć obchodom 700-lecia Dzierzkowic.

- Gdy w lutym zaapelowaliśmy o udostępnianie fotografii nie spodziewaliśmy się takiego odzewu. Mamy ponad 200 zdjęć, przypominających różne miejsca, wydarzenia i ludzi. Są na nich m.in. cmentarz w Podwodach z 1918 roku, urząd z 1931, kościół parafialny z 1939 czy wesele z 1945 - wylicza w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Dzierzkowicach Aleksandra Lipińska.


(fot. GOK w Dzierzkowicach)

Piątek, 08-05-2026 17:24:00
© 2026 ias24.eu